ساخت پاورپوینت پایان نامه

ساخت پاورپوینت پایان نامه

پایان نامه یکی از مهم‌ترین بخش‌های تحصیلی دانشجویان در دوران دانشگاه است. در این قسمت، دانشجو باید تحقیقات خود را به صورت کامل و دقیق در قالب یک پایان نامه گردآوری نماید. اما پایان نامه تنها به ارائه نوشتاری محدود نمی‌شود، بلکه باید با استفاده از پاورپوینت نیز ارائه شود. در این مقاله، به بررسی ساخت پاورپوینت پایان نامه می‌پردازیم.

اگر برای انجام پاورپوینت پایان نامه خود نیاز به یک متخصص باتجربه دارید، این کار را به ما بسپارید. تیم پژوهشی پارس تز با همکاری دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی، نسخه پاورپوینت دفاع شما را تهیه می نماید.

برای سفارش خود می توانید به ما ایمیل برنید و یا پیام خود را به شماره

 318 4660 0930 

  ارسال نمایید.

برای ساخت پاورپوینت جلسه دفاع، باید از قالب پاورپوینت منودار استفاده کنید تا بتوانید محتوای خود را ساختاربندی نمایید.  یک نمونه پاورپوینت جلسه دفاع به شرح زیر است:

بخش های اصلی تشکیل دهنده پاورپوینت دفاع پایان نامه

1- شروع با عنوان پاورپوینت

عنوان پاورپوینت باید شامل عنوان پایان نامه، نام دانشجو و استاد راهنما باشد. همچنین، می‌توانید عکس دانشجو و استاد را نیز در این قسمت قرار دهید.

2- مقدمه

در این قسمت، دانشجو باید به مخاطبان خود توضیح دهد که چرا این پایان نامه مهم است و چه مسائلی در آن بررسی می‌شود. همچنین، می‌توانید به صورت خلاصه به مراحل انجام تحقیق و نتایج آن اشاره کنید.

3- مبانی نظری

در این قسمت، دانشجو باید به مخاطبان خود توضیح دهد که چه مفاهیمی در این پایان نامه مورد استفاده قرار گرفته است و چگونه این مفاهیم با هدف اصلی پایان نامه مرتبط هستند.

4- روش تحقیق

در این قسمت، دانشجو باید به مخاطبان خود توضیح دهد که چگونه تحقیقات خود را انجام داده است. این شامل روش‌های استفاده شده برای جمع‌آوری داده‌ها، تحلیل داده‌ها و نتایج است.

5- نتایج

در این قسمت، دانشجو باید به مخاطبان خود نتایج تحقیقات خود را ارائه دهد. این شامل جدول‌ها، نمودارها و تصاویر است که به صورت گرافیکی نتایج را نشان می‌دهد.

6- بحث و نتیجه‌گیری

در این قسمت، دانشجو باید به مخاطبان خود توضیح دهد که چگونه نتایج تحقیقات خود با هدف اصلی پایان نامه مرتبط هستند و چه ارزیابی‌هایی دربارهٔ نتایج خود دارد. همچنین، باید به صورت خلاصه نتیجه‌گیری کلی را ارائه دهید.

7- منابع

در این قسمت، دانشجو باید منابع استفاده شده در پایان نامه را ذکر کند. این شامل مقالات، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها و … است.

8- پایان

در این قسمت، دانشجو باید به مخاطبان خود از زمان و تلاش خود برای انجام این پایان نامه سپاس‌گزاری کند. همچنین، می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای ارتباط بیشتر در صورت نیاز درج کنید.

ساخت پاورپوینت پایان نامه

رشته های تحت پوشش

  • رشته های فنی و مهندسی شامل (مهندسی کامپیوتر ، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران ، مهندسی صنایع ، مهندسی معماری ، مهندسی پزشکی و مهندسی کشاورزی)
  • گرایشهای مختلف رشته مدیریت
  •  علوم تربیتی و روانشناسی
  • معارف اسلامی و الهیات
  • تربیت بدنی و علوم ورزشی
  • پزشکی و پیراپزشکی

هزینه انجام پاورپوینت پایان نامه

هزینه انجام پاورپوینت پایان نامه تحت تاثیر عوامل مختلفی است

1- تعداد صفحه: طبیعی است که پایان نامه هایی که کم حجم و سبک هستند هزینه کمتری نسبت به پایان نامه های حجیم پرداخت می کنند.

2- کیفیت کار: برای انجام پاورپوینت پایان نامه دو سطح طلایی و نقره ای در نظر گرفته می شود. هزینه سطح نقره ای کمتر از طلایی است و مناسب کسانی است که به دنبال انجام پاورپوینت با قیمت مناسب هستند.

3- زبان : هزینه ساخت پاورپوینت انگلیسی بیشتر از پاورپوینت فارسی می باشد.

4- تعداد اسلاید: برای ساخت پاورپوینت پایان نامه ارشد تعداد اسلاید معمولا استاندارد است. اما برای مقطع دکتری معمولا استاندارد مشخصی وجود ندارد و طبیعی است که هزینه انجام پاورپوینت ارشد نسبت به دکترا کمتر است.

 

نکات طراحی پاورپوینت پایان نامه

در انتخاب رنگ برای انجام پاورپوینت جلسه دفاع باید دقت داشته باشید رنگ پس زمینه طوری انتخاب شود که متن خوانایی لازم را داشته باشد.  معمولا رنگهای ساده و روشن برای پس زمینه مناسب هستند.

انتخاب فونت در انجام پاورپوینت پایان نامه

دقت داشته باشید که برای انتخاب فونت، حتما از فونتهای اصلی که در دسترس همگان است استفاده نمایید. فونتهای بی تیتر، بی نازنین و بی لوتوس معمولا در همه سیستم ها موجود است. اگر از فونتهای خاص استفاده کنید، ممکن است پاورپوینت شما با تغییر نسخه پاورپوینت و یا تغییر کامپیوتر، بهم بریزد.

استفاده از افکت و انیمیشن

در استفاده از افکت و انیمشن دقت نمایید. استفاده از افکت تا حدی خوب است، اما باید ساده باشد و حواس مخاطب را از محتوا به ظاهر سوق ندهد! همچنین توجه داشته باشید که خود انیمیشنها بخشی از زمان ارائه شما راتشکیل میدهند. بنابراین افکتهای با زمان طولانی و بیش از حد پرهیز نمایید.

دیگر نکات در ساخت پاورپوینت پایان نامه

ساخت پاورپوینت پایان نامه بسیار مهم است و باید به دقت و با استفاده از تصاویر و نمودارهای مناسب انجام شود. با این روش، دانشجو می‌تواند به راحتی نتایج تحقیقات خود را به مخاطبان خود ارائه دهد و به راحتی از پایان نامه خود موفقیت بیشتری کسب کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *